Реклама
Рейтинг: 4.104 голоса
Фуросемид таблетки

Средняя цена в аптеках

ФУРОСЕМИД
табл. 0,04 г, №50    10.63 грн.

Инструкция по применению

Внимание! Информация предоставляется исключительно для ознакомления. Даная инструкция не должна использоватся как руководство к самолечению. Необходимость назначения, способы и дозы применения препарата определяются исключительно лечащим врачом.

Общая характеристика

Склад: 1 таблетка містить фуросеміду 0,04 г;

Допоміжні речовини: цукор молочний, кальцію стеарат, крохмаль картопляний.

Фармакотерапевтична група

Високоактивний сечогінний засіб.

Застереження

Хворим, які отримують великі дози Фуросеміду, недоцільно обмежувати споживання кухонної солі, для профілактики гіпокаліємії рекомендується дієта, багата на калій, та/або прийом препаратів, що містять калій. Підвищений ризик розвитку порушень водно-електролітного балансу відмічається у хворих з нирковою недостатністю. При лікуванні слід періодично контролювати вміст електролітів плазми крові, кислотно-основного стану, вміст остаточного азоту і проводити, за необхідності, відповідну корекцію лікування у хворих з частим блюванням і на фоні парентерального (Парентеральные - лекарственные формы, вводимые, минуя желудочно-кишечный тракт, путем нанесения на кожу и слизистые оболочки организма\; путем инъекций в сосудистое русло (артерию, вену), под кожу или мышцу\; путем вдыхания, ингаляций (cм.Энтеральные)) прийому рідини. При появі або посиленні азотемії та олігурії у хворих з тяжкими прогресуючими захворюваннями нирок рекомендується припинити лікування. Вибір режиму дозування хворим на асцит (Асцит – скопление жидкости в брюшной полости. Развивается при любом состоянии, которое сопровождается генерализованными отеками ) на фоні цирозу печінки, слід проводити у стаціонарі (порушення водно-електролітного балансу може призвести до розвитку печінкової коми). Цим хворим слід контролювати вміст електролітів плазми. Для своєчасної корекції гіпокаліємії рекомендується застосування препаратів калію і калійзберігаючих діуретиків (перш за все спіронолактону).
З обережністю застосовувати препарат пацієнтам з тяжкою серцевою недостатністю на фоні тривалої терапії серцевими глікозидами, а також пацієнтам похилого віку з вираженим атеросклерозом (Атеросклероз – системное заболевание, характеризующееся поражением артерий с формированием во внутренней оболочке сосудов липидных (в основном, холестериновых) отложений, что приводит к сужению просвета сосуда вплоть до полной закупорки).
До початку лікування слід компенсувати електролітні порушення. Під час лікування Фуросемідом необхідно контролювати артеріальний тиск, рівень електролітів і глюкози у сироватці крові, функцію печінки і нирок.
Вагітність і період лактації.
При вагітності застосування Фуросеміду можливо лише у разі, коли очікувана користь для матері перевищує ризик для плода. Оскільки Фуросемід може виділятися з грудним молоком, а також пригнічувати лактацію (Лактация – выделение молока молочной железой), за необхідності застосування у період лактації годування груддю слід припинити.
Вплив на здатність керувати автотранспортом та іншими небезпечними механізмами.
При прийомі Фуросеміду не можна виключати ймовірність зниження здатності концентрувати увагу, що важливо для осіб, які керують транспортними засобами і працюють з механізмами.

Фармакодинамика

Фармакодинаміка: Фуросемід - сильний діуретичний засіб. Має натрійуретичний, хлоруретичний ефект, збільшує екскрецію калію, кальцію, магнію. Після прийому внутрішньо діуретична дія розвивається через 20 - 30 хв і триває до 4 год. Зменшує периферичні набряки, застійні явища у легенях, судинний легеневий опір, тиск заклинювання легеневих капілярів у легеневій артерії і правого передсердя. Зберігає ефективність при низькій швидкості клубочкової фільтрації, тому застосовується для лікування артеріальної гіпертензії у хворих з нирковою недостатністю.

Спосіб застосування та дози

Дозу встановлюють індивідуально, залежно від показань, клінічної ситуації, віку пацієнта. У процесі лікування дози коригуються залежно від величини добового діурезу і динаміки стану хворого.
При прийомі внутрішньо початкова доза для дорослих становить 0,04 - 0,08 г (1 - 2 таблетки) на добу. Таблетки приймають вранці, до їди. Після досягнення необхідного добового діурезу дозу знижують до підтримуючої. За відсутності терапевтичного ефекту препарату у дозі 1 - 2 таблетки дозу можна збільшити на 1 таблетку, з проміжками 6-8 год, у 2-3 прийоми. Після зменшення набряків призначають у менших дозах, з перервою 1 - 2 дні.
При гіпертонічній хворобі Фуросемід призначають по 0,02 - 0,04 г (1/2 - 1 таблетка), 1 раз на добу.
При серцевій недостатності добову дозу можна збільшити до 0,08 г (2 таблетки).
При призначенні одночасно з антигіпертензивними препаратами дозу Фуросеміду визначають індивідуально. Максимальна добова доза для дорослих - до 0,6 г.

Діти: Для дітей, починаючи з 1 року, середня добова доза становить 1 мг/кг маси тіла. У тяжких випадках доза може бути підвищена до 2 мг/кг маси тіла, у 2 - 3 прийоми з інтервалом у 6 годин.

Побічна дія

Можливі: нудота, анорексія, діарея; гіпотензія (у тому числі постуральна (Постуральный - обусловленный положением тела)), колапс; погіршення слуху, зору, нервозність, запаморочення, головний біль, м-язова слабкість, парестезії; інтерстеціальний нефрит; гіпокаліємія, гіпомагніємія, гіпонатріємія, гіперурикемія, загострення подагри, гіперглікемія (порушення толерантності до глюкози), підвищення рівня холестерину (Холестерин - вещество из группы стеринов. В значительных количествах содержится в нервной и жировой тканях, печени и др. У позвоночных животных и человека - биохимический предшественник половых гормонов, кортикостероидов, желчных кислот, у насекомых (поступает с пищей) - гормона линьки. Избыток холестерина в организме человека приводит к образованию желчных камней, отложению холестерина в стенках сосудов и дрeubv нарушениям обмена веществ. Последнее время считается более корректным употребление термина «холестерол»), гіпохлоремічний алколоз; порушення функції печінки (внутрішньопечінковий холестаз); гіпермія, кропив-янка, свербіж шкіри.
Рідко спостерігається панкреатит, аплостична анемія (Анемия - группа заболеваний, характеризующихся уменьшением в крови эритроцитов или гемоглобина), лейкопенія (Лейкопения - содержание лейкоцитов в периферической крови менее 4000 в 1 мкл, обусловленное воздействием на организм различных поражающих факторов), гематурія (Гематурия – это наличие крови (а именно эритроцитов) в моче ), системний васкуліт.
У разі виникнення будь-яких незвичних реакцій обов-язково порадьтеся з лікарем щодо подальшого застосування препарату!

Протипоказання

Алергічна реакція на препарат (у тому числі на сульфаніламіди). Не призначають препарат пацієнтам з аденомою (Аденома - доброкачественная опухоль молочной, щитовидной и др. желез, а также желез слизистых оболочек, например, желудка) передміхурової залози, обструкцією сечовивідних шляхів каменем, при прекоматозних станах, печінковій комі, діабетичній комі, подагрі, порушенні водно-електролітного обміну: гіпонатріємія, гіпокаліємія, гіпохлоремія, гіпокальціємія, гіпомагніємія, гіперурикемія, при олігурії протягом більше 24 год, гіпертрофічній кардіоміопатії з обструкцією вихідного тракту лівого шлуночка, гіпотензії, дигіталісній інтоксикації, системному червоному вовчаку, панкреатиті, метаболічному алколозі. Протипоказаний жінкам у І триместрі вагітності.

Показання до застосування

Хронічна серцева недостатність, набряк легенів, гіпертонічний криз, асцит при новоутвореннях і серцевій недостатності, набряково-асцитичний синдром при цирозі печінки; набряки при захворюваннях нирок, нефротичному синдромі; артеріальна гіпертензія; еклампсія, посттравматичний набряк головного мозку; виражена гіпернатріємія, гіперкальціємія і гіпермагніємія; проведення форсованого діурезу при отруєннях хімічними сполученнями, що виводяться нирками у незміненому вигляді.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

Якщо Ви приймаєте будь-які інші лікарські засоби, обов-язково проконсультуйтеся з лікарем щодо можливості застосування препарату.
Аміноглікозиди, етакринова кислота і цисплатин підвищують ототоксичність (особливо при порушенні функції нирок). Посилює безпеку ураження нирок на фоні амфотерацину В. При застосуванні високих доз саліцилатів збільшується ризик саліцилізму, серцевих глікозидів -гіпокаліємії і пов-язаної з нею аритмії, кортикостероїдів - електролітного дисбалансу. Зменшує міорелаксуючу активність тубокурарину, потенціює ефект сукцинілхоліну. Знижує нирковий кліренс і підвищує інтоксикацію літію. Під впливом Фуросеміду зростає ефект інгібіторів АПФ та антигіпертензивних засобів, варфарину, діазоксиду, теофіліну, послаблюється - протидіабетичних препаратів, норадреналіну. Сукральфат та індометацин (за рахунок інгібування синтезу простагландинів, порушення рівня реніну у плазмі та екскреції альдостерону) знижують ефективність. Пробеницид збільшує концентрацію у сироватці (блокує екскрецію).

Передозування

При передозуванні можуть виникати зниження артеріального тиску, сонливість, сплутаність свідомості, колапс, тромбози, гостра ниркова недостатність, млявий параліч, апатія (Апатия - отсутствие или резкое снижение выраженности эмоций, равнодушие, безразличие). У цьому разі слід негайно звернутися за медичною допомогою.

Загальні відомості про продукт

Умови та термін зберігання: Термін придатності препарату становить 2 роки.
Не застосовувати препарат після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці!
Зберігати у недоступному для дітей місці в оригінальній упаковці при температурі від +15°С до +25°С.

Умови відпуску: За рецептом.

Упаковка: Таблетки № 10 х 5 у контурній чарунковій упаковці, у картонній пачці.

Производитель. Корпорация "Артериум".

Местонахождение. 01032, Украина, г. Киев, ул. Саксаганского, 139 .

Сайт. www.arterium.ua

Препараты с аналогичным действующим веществом

Данный материал изложен в свободной форме на основании официальной инструкции по медицинскому применению препарата.

Реклама

Добавить отзыв