Реклама
Рейтинг: 4.256 голосов
Цефазолин

Средняя цена в аптеках

ЦЕФАЗОЛИН-ДАРНИЦА
пор. д/р-ра д/ин. 0,5 г фл., №5    42.64 грн.
пор. д/р-ра д/ин. 1 г фл., №1    12.30 грн.
пор. д/р-ра д/ин. 1 г фл., №5    65.01 грн.

Инструкция по применению

Внимание! Информация предоставляется исключительно для ознакомления. Даная инструкция не должна использоватся как руководство к самолечению. Необходимость назначения, способы и дозы применения препарата определяются исключительно лечащим врачом.

Загальна характеристика

міжнародна та хімічна назви: Cefazolin;
натрію(6R,7R)-3[[(5-метил-1,3,4-тіадіазол-2-іл)сульфаніл]метил]-8-оксо-7-[(1Н-тетразол-1-ілацетил)аміно]-5-тіа-1-азабіцикло[4.2.0]окт-2-ен-2-карбоксилат;

основні фізико-хімічні властивості: порошок білого чи майже білого кольору, дуже гігроскопічний;

склад: один флакон містить цефазоліну натрієвої солі стерильної в перерахунку на цефазолін 0,5 г або 1,0 г.

Форма випуску. Порошок для приготування розчину для ін"єкцій.

Фармакологічна група

Протимікробні засоби системного застосування. Цефалоспорини. J01DA04.

Фармакологічні властивості

Цефазолін-Дарниця - антибіотик (Антибиотики - вещества обладающие способностью убивать микробы (или препятствовать их росту). Используются как лекарственные препараты, подавляющие бактерии, микроскопические грибы, некоторые вирусы и простейшие, существуют также противоопухолевые антибиотики) широкого спектра антимікробної (бактерицидної) дії. Активний щодо грампозитивних мікроорганізмів (Staphylococcus spp., продукуючих и непродукуючих пеніциліназу, більшості штамів Streptococcus spp., у тому числі пневмококів, Corinebacterium diphtheriae), грамнегативних мікроорганізмів (Escherichia coli, Salmonella spp., Shigella spp., Proteus mirabilis, Klebsiella spp., Haemophilus influenzae, Enterobacter aerogenes, Neisseria gonorrhoeae). Стійкі до антибіотика індолпозитивні штами протею (P.morgani, P. vulgaris, P. rettgeri), а також Pseudomonas aeruginosa. Препарат не діє на рикетсії, віруси, грибки (Грибки - группа растений, вызывающие те или иные заболевания, а также используемые для производства антибиотиков. Встречаются плесневые, дрожжеподобные грибы и дерматомицеты, или дерматофиты (паразиты кожи, волос и ногтей)), найпростіші. Як і пеніциліни, пригнічує синтез клітинної стінки бактерій.

Фармакокінетика. При внутрішньом"язовому введенні препарат швидко всмоктується; близько 90% введеної дози зв"язується з білками плазми крові. Максимальна концентрація в крові при внутрішньом"язовому введенні спостерігається через 1 год після ін"єкції. Бактерицидна концентрація в крові зберігається 8-12 год.
При внутрішньовенному введенні створюється більш висока концентрація в крові, але препарат виділяється швидше (період напіввиведення близько 2 год).
Цефазолін добре проникає в тканини і рідини організму. Практично не метаболізується; значна частина введеної дози виводиться в незміненому стані із сечею (близько 90 %), з жовчю виділяється незначна кількість препарату.
Проникає через плацентарний бар"єр в амніотичну рідину і кров пуповини. У дуже низькій концентрації знаходиться в материнському молоці. Препарат добре проникає через запалену синовіальну оболонку в порожнини суглобів.

Показання для застосування

Цефазолін-Дарниця застосовують для лікування інфекційних хвороб у дорослих і дітей, викликаних чутливими до препарату грампозитивними і грамнегативними мікроорганізмами:
- пневмоній, абсцесу легень, емпієми плеври;
- перитоніту, септицемії, ендокардиту, остеомієліту, ранових інфекцій, інфікованих опіків;
- інфекцій сечових шляхів;
- інфекцій шкіри і м"яких тканин;
- інфекції кістково-суглобного апарату та ін.

Спосіб застосування та дози

Цефазолін-Дарниця вводять внутрішньом"язово і внутрішньовенно (струминно чи краплинно).
Для внутрішньом"язового введення вміст флакона ex tempore розводять у 4-5 мл ізотонічного розчину натрію хлориду чи стерильної води для ін"єкцій і вводять глибоко в м"яз.
Для внутрішньовенного струминного введення разову дозу препарату розводять у 10 мл ізотонічного розчину натрію хлориду і вводять повільно протягом 3-5 хв. При внутрішньовенному краплинному введенні препарат (0,5-1 г) розводять у 100-250 мл ізотонічного розчину натрію хлориду чи 5 % розчину глюкози; введення роблять протягом 20-30 хв (швидкість введення 60-80 крапель на хвилину). Добова доза препарату становить для дорослих від 1 г до 4 г (іноді більше) і залежить від тяжкості інфекції, виду збудника та його чутливості до антибіотика. Разова доза препарату для дорослих при інфекціях, викликаних грампозитивними мікроорганізмами, становить 0,25-0,5 г кожні 8 год.
При інфекціях дихальних шляхів середньої тяжкості, викликаних пневмококами, і інфекціях сечовивідних шляхів препарат призначають по 0,5-1 г кожні 12 год. При захворюваннях, викликаних грамнегативними мікроорганізмами, препарат призначають по 0,5-1 г кожні 6-8 год.
При тяжких інфекціях (сепсис, ендокардит, перитоніт, деструктивна пневмонія, гострий гематогенний остеомієліт, ускладнені урологічні інфекції) добова доза препарату може бути збільшена до 6 г (максимальна доза) з інтервалом між введеннями 6-8 год.
Дітям, старшим 1 місяця, препарат призначають у добовій дозі 20-50 мг/кг маси тіла (за 3-4 прийоми), при тяжких інфекціях - 90-100 мг/кг (максимальна доза). Середня тривалість лікування становить 7-10 днів.
При призначенні препарату пацієнтам з порушенням функції нирок режим дозування повинний бути відповідним чином змінений. У дорослих схему лікування коригують, зменшуючи дозу препарату і збільшуючи інтервали між введеннями. Початкова доза препарату, незалежно від ступеня порушення функції нирок, становить 0,5 г.
При порушенні функції нирок у дітей спочатку вводиться звичайна разова доза препарату, потім наступні дози коригують з урахуванням ступеня ниркової недостатності.

Побічна дія

Можливі алергічні реакції (висипи на шкірі, свербіж, еозинофілія, анафілаксія), транзиторне підвищення рівня амінотрансфераз у крові.
У хворих з попередніми порушеннями функції нирок при лікуванні Цефазоліном-Дарниця (6 г) можливі прояви нефротоксичності препарату (підвищення вмісту азоту сечовини та креатиніну в сироватці крові), у цих випадках дозу знижують і лікування проводять під контролем динаміки цих показників.
Можливі також шлунково-кишкові розлади (нудота, блювання, симптоми коліту та ін.).
При тривалому застосуванні можуть розвинутися дисбактеріози, суперінфекція, викликана стійкими до препарату збудниками.
Внутрішньом"язове введення може бути болючим, при внутрішньовенному - можливі флебіти.

Протипоказання

Підвищена чутливість до антибіотиків цефалоспоринового ряду і пеніциліну; вагітність. Цефазолін-Дарниця не призначають недоношеним дітям та дітям до 1 місяця.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

Екскреція Цефазоліну-Дарниця знижується при одночасному прийомі з пробенецидом. Препарат не слід застосовувати одночасно з антикоагулянтами (Антикоагулянты - лекарственные вещества, уменьшающие свертываемость крови), сильними діуретиками (фуросемід, кислота етакринова).

Передозування

Парентеральне введення необгрунтовано високих доз Цефазоліну-Дарниця може викликати запаморочення, парестезії та головний біль. При передозуванні препарату чи його кумуляції у хворих із хронічною нирковою недостатністю можуть виникнути нейротоксичні явища, при цьому відзначається підвищена судомна готовність, генералізовані клоніко-тонічні судоми, блювання і тахікардія.
Препарат виводиться з організму при гемодіалізі; перитонеальний діаліз менш ефективний.

Особливості застосування

У разі появи алергічних реакцій препарат відміняють і призначають десенсибілізуючу терапію (Терапия - 1. Область медицины, изучающая внутренние болезни, одна из древнейших и основных врачебных специальностей. 2. Часть слова или словосочетания, используемая для обозначения вида лечения (кислородная терапия\; гемотерапия – лечение препаратами крови)).
Слід пам"ятати про можливість розвитку перехресних алергічних реакцій з іншими цефалоспориновими антибіотиками, а також з антибіотиками пеніцилінового ряду.
Під час лікування препаратом можуть відмічатися псевдопозитивні результати глюкозуричних тестів, проведених з використанням розчину Бенедикта, розчину Фейлінга чи таблеток Клінітест. Препарат не впливає на результати глюкозуричних тестів, проведених за допомогою ферментних методів.
В період лактації препарат застосовують з обережністю.
Для застосування придатні тільки прозорі свіжоприготовлені розчини препарату.
Розчин Цефазоліну-Дарниця не можна змішувати в одному об"ємі з іншими антибіотиками.

Загальні відомості про продукт

Умови та термін зберігання.Зберігати в сухому, захищеному від світла та недоступному для дітей місці, при температурі не вище +25°С. Термін зберігання - 3 роки.

Умови відпуску. За рецептом.

Упаковка. У флаконах по 0,5 г або 1,0 г, по 5 або 10 флаконів у пачці, по 20 або 40 пачок у коробках.

Производитель. ЗАО "Фармацевтическая фирма "Дарница".

Местонахождение. 02093, Украина, г. Киев, ул. Бориспольская, 13.

Сайт. www.darnitsa.ua

Препараты с аналогичным действующим веществом

Данный материал изложен в свободной форме на основании официальной инструкции по медицинскому применению препарата.

Реклама

Добавить отзыв