Реклама
Рейтинг: 4.205 голосов
Цефтриаксон

Средняя цена в аптеках

ЦЕФТРИАКСОН-ДАРНИЦА
пор. д/р-ра д/ин. 0,5 г фл., №1    10.55 грн.
пор. д/р-ра д/ин. 0,5 г фл., №5    52.29 грн.
пор. д/р-ра д/ин. 1 г фл., с раств. в амп. 10 мл, №1    16.12 грн.
пор. д/р-ра д/ин. 1 г фл., №1    15.08 грн.
пор. д/р-ра д/ин. 1 г фл., №40    566.09 грн.
пор. д/р-ра д/ин. 1 г фл., №5    76.65 грн.

Инструкция по применению

Внимание! Информация предоставляется исключительно для ознакомления. Даная инструкция не должна использоватся как руководство к самолечению. Необходимость назначения, способы и дозы применения препарата определяются исключительно лечащим врачом.

Загальна характеристика

міжнародна та хімічна назви: Ceftriaxone; динатрію (6R,7R)-7-[[(Z)-(2-амінотіазол-4-іл)(метоксиіміно)ацетил]аміно]-3-[[(2-метил-6-оксидо-5-оксо-2,5-дигідро-1,2,4-триазин-3-іл)сульфаніл]метил]-8-оксо-5-тіа-1-азабіцикло[4.2.0]окт-2-ен-2-карбоксилат;

основні фізико-хімічні властивості: дрібнокристалічний порошок білого чи білого зі злегка жовтуватим відтінком кольору;

склад: один флакон містить цефтриаксону натрієвої солі стерильної в перерахунку на цефтриаксон 0,5 г або 1,0 г.

Форма випуску. Порошок для приготування розчину для ін"єкцій.

Фармакологічна група

Протимікробні засоби системного застосування. Цефалоспорини. J01DA13.

Фармакологічні властивості

Цефалоспориновий антибіотик (Антибиотики - вещества обладающие способностью убивать микробы (или препятствовать их росту). Используются как лекарственные препараты, подавляющие бактерии, микроскопические грибы, некоторые вирусы и простейшие, существуют также противоопухолевые антибиотики) третього покоління.
Цефтриаксон-Дарниця активний відносно:
- грампозитивних аеробів - Staphylococcus aureus (включаючи штами, що продукують пеніциліназу), S.epidermidis, Streptococcus pneumoniae, бета-гемолітичних стрептококів групи A (S.pyogenes), стрептококів групи В (S.agalactiae), групи Viridans, стрептококів неентерококової групи D;
- грамнегативних аеробів - Е. Coli, Haemophilus influenzae, H. Parainfluenzae, Klebsiella spp. (включаючи K.pneumoniae), Morganella morganii, Neisseria gonorrhoeae (включаючи і штами, що утворюють пеніциліназу), N.meningitidis, Proteus mirabilis, P.vulgaris, Providencia spp., Pseudomonas aeruginosa, Salmonella spp., (у тому числі S.typhi), Serratia spp., (включаючи S.maqescens), Shigella spp., Versinia spp. (у тому числі Y.enterocolitica), Treponema pallidum;
- анаеробів - Bacteroides spp. (включаючи деякі штами B.fragilis), Clostridium spp. (але більшість штамів С.difficile мають резистентність), Peptococcus spp., Peptostreptococcus spp., Fusobacterium spp. (включаючи F. mortiferum і F.varium). Препарат активний відносно мікроорганізмів, стійких до інших цефалоспоринів, аміноглікозидів, пеніцилінів.

Фармакокінетика. Після внутрішньом"язового введення біодоступність Цефтриаксону-Дарниця становить 100 %, максимальна концентрація в плазмі крові відмічається через 1,5 год. Препарат тривалий час зберігається в організмі.
Мінімальні антимікробні концентрації виявляються в крові протягом 24 год і більше. Зворотньо зв"язується з альбуміном, при цьому ступінь зв"язування зменшується зі збільшенням концентрації. Цефтриаксон-Дарниця добре проникає в органи і рідини організму (перитонеальну, плевральну, спинномозкову, синовіальну), у кісткові тканини. У незміненому вигляді виділяється до 40- 50 % нирками і 40-50 % - у незміненому вигляді з жовчю. При недостатності нирок фармакокінетика препарату майже не змінюється, відмічається лише незначне збільшення періоду напіввиведення. Період напіввиведення у здорових дорослих - близько 8 годин.

Показання для застосування

Цефтриаксон-Дарниця призначають для лікування інфекційних захворювань дихальних шляхів (пневмоній, бронхітів), оториноларингологічних інфекційних захворювань, перитонітів, сепсисів, менінгітів, інфекційних хвороб нирок та сечовивідних шляхів, запалень жовчного міхура, шлунково-кишкових інфекцій, бактеріальних інфекцій шкіри (у тому числі стрептодермії), кісток і суглобів, гінекологічних інфекційних захворювань, неускладненої гонореї тощо.

Препарат застосовують для профілактики інфекцій, що виникають після хірургічних операцій.

Спосіб застосування та дози

Цефтриаксон-Дарниця вводять внутрішньом"язово або внутрішньовенно.
Для внутрішньом"язового введення препарат розчиняють у стерильній воді для ін"єкцій у таких співвідношеннях: 0,5 г розчиняють у 2 мл води, 1 г - у 3,5 мл води.
Внутрішньом"язові ін"єкції у верхній зовнішній квадрант великого сідничного м"яза повинні бути глибокими. З метою усунення болючості у місці ін"єкції можливе використання 1% розчину лідокаїну.
Для внутрішньовенного введення препарат розчиняють у стерильній воді для ін"єкцій: 0,5 г - у 5 мл води, 1 г - у 10 мл води.
Дорослим і дітям старшим 12 років призначають у добовій дозі 1-2 г (вводять 1 раз на добу). У тяжких випадках добова доза становить до 4 г (2 введення з інтервалом у 12 год).
Добова доза препарату для новонароджених і недоношених дітей становить 20-50 мг/кг маси тіла при одноразовому введенні.
Для дітей у віці від 2 місяців до 12 років вводять 20-80 мг/кг маси тіла на добу одноразово.
Людям похилого віку призначають у звичайній дозі для дорослих.
При тяжкій печінковій і нирковій недостатності дозу препарату необхідно зменшити. У випадку, коли кліренс креатиніну менший 10 мл/хв добова доза не повинна перевищувати 2 г. У хворих з порушеннями функцій печінки немає необхідності знижувати дозу в тому випадку, коли функція нирок залишається нормальною.
При гонореї досить одноразового внутрішньом"язового введення препарату в дозі 0,25 г.
Тривалість лікування препаратом залежить від характеру і ступеня тяжкості патологічного процесу. Звичайно тривалість лікування становить 4-14 днів, але при тяжких інфекційних захворюваннях може знадобитися більш тривала терапія (Терапия - 1. Область медицины, изучающая внутренние болезни, одна из древнейших и основных врачебных специальностей. 2. Часть слова или словосочетания, используемая для обозначения вида лечения (кислородная терапия\; гемотерапия – лечение препаратами крови)). При більшості інфекційних хвороб лікування продовжується не менше 3 днів після зникнення симптомів захворювання та підтвердження ефекту результатами бактеріологічного аналізу.

Побічна дія

Цефтриаксон-Дарниця відносно добре переноситься. В окремих випадках можливі алергічні реакції (кропив"янка, пропасниця), розлади травлення, збільшення кількості еозинофілів, лейкопенія (Лейкопения - содержание лейкоцитов в периферической крови менее 4000 в 1 мкл, обусловленное воздействием на организм различных поражающих факторов), нейтропенія (Нейтропения – снижение абсолютного числа циркулирующих нейтрофилов (подвид лейкоцитов) ), підвищення активності ферментів печінки, креатиніну, сечовини. Можуть розвиватися явища подразнення у місці ін"єкції, підвищитися температура тіла.
Незважаючи на те, що доклінічні дослідження не виявили ембріотоксичної і тератогенної дії, препарат не слід призначати під час вагітності, особливо в перші три місяці, лише у разі крайньої необхідності.

Протипоказання

Цефтриаксон-Дарниця протипоказаний при алергії на антибіотики групи цефалоспоринів, з обережністю застосовують у разі підвищеної чутливості до пеніцилінів.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

При застосуванні препарату Цефтриаксон-Дарниця у комбінації з антибіотиками-аміноглікозидами внаслідок синергізму необхідний вибір оптимальних доз препаратів.

Передозування

На сьогодні немає повідомлень про передозування препарату. Однак у разі передозування концентрація не може бути знижена шляхом гемодіалізу.
Специфічного антидоту (Антидоты - лекарственные средства, применяемые для лечения отравлений с целью обезвреживания яда и устранения вызываемых им патологических нарушений) не існує. Лікування повинне бути симптоматичним.

Особливості застосування

Застосування препарату при вагітності та лактації виправдане лише в тих випадках, коли передбачувана користь для матері перевищує потенційний ризик для плода чи дитини. Слід дотримуватися обережності при одночасному призначенні "петльових" діуретиків. При тривалому лікуванні слід регулярно контролювати картину крові.
Розчин Цефтриаксону-Дарниця не слід змішувати або вводити одночасно з іншими антимікробними препаратами чи розчинами. Свіжоприготовлені розчини зберігають свою фізичну і хімічну стабільність протягом 6 год при кімнатній температурі (або 24 год при температурі +5°С). Загальним правилом однак повинне бути приготування розчинів безпосередньо перед їх введенням.

Загальні відомості про продукт

Умови та термін зберігання. Зберігати в сухому, захищеному від світла та недоступному для дітей місці, при температурі не вище +25°С. Термін зберігання - 2 роки.

Умови відпуску. За рецептом.

Упаковка. По 0,5 г або по 1,0 г у флаконах, по 5 або 10 флаконів у пачці, по 20 або 40 пачок у коробці.

Производитель. ЗАО "Фармацевтическая фирма "Дарница".

Местонахождение. 02093, Украина, г. Киев, ул. Бориспольская, 13.

Сайт. www.darnitsa.ua

Препараты с аналогичным действующим веществом

Данный материал изложен в свободной форме на основании официальной инструкции по медицинскому применению препарата.

Реклама

Добавить отзыв