Реклама
Рейтинг: 4.705 голосов
Доксициклін

Средняя цена в аптеках

Цены на продукт не найдены

Инструкция по применению

Внимание! Информация предоставляется исключительно для ознакомления. Даная инструкция не должна использоватся как руководство к самолечению. Необходимость назначения, способы и дозы применения препарата определяются исключительно лечащим врачом.

Загальна характеристика

міжнародна та хімічна назви: doxycycline, гідрохлорид геміетанол гемігідрат (4S, 4aR, 5S, 5aR, 6R, 12аS)-4-(диметиламіно)-3, 5, 10, 12, 12а-пентагідрокси-6-метил-1, 11-діоксо-1, 4, 4а, 5, 5а, 6, 11, 12а-октагідротетрацен-2-карбоксамід;

основні фізико-хімічні властивості: тверді капсули з кришечкою та корпусом жовтого кольору, що містять порошок жовтого із зеленуватим відтінком кольору з білими вкрапленнями;

склад: 1 капсула містить доксицикліну хіклату (в перерахуванні на доксициклін) 0,1 г;

допоміжні речовини: кальцію стеарат, крохмаль картопляний, цукор молочний.

Форма випуску. Капсули.

Фармакотерапевтична група

Антибактеріальні засоби для системного застосування. Тетрацикліни. Код АТС J01A A02.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка. Доксициклін-Дарниця - напівсинтетичний антибіотик (Антибиотики - вещества обладающие способностью убивать микробы (или препятствовать их росту). Используются как лекарственные препараты, подавляющие бактерии, микроскопические грибы, некоторые вирусы и простейшие, существуют также противоопухолевые антибиотики) групи тетрациклінів широкого спектра дії. Зумовлює в основному бактеріостатичну дію. Активний відносно грампозитивних бактерій (Бактерии - группа микроскопических, преимущественно одноклеточных организмов. Многие бактерии являются возбудителями болезней животных и человека. Также существуют бактерии, необходимые для нормального процесса жизнедеятельности) рикетсій, Mycoplasma pneumoniae, Chlamydia psittaci, Chlamydia trachomatis, Calymmatobacterium (Donovania) granulomatis, Borreha recurrentis та В. Duttonii, Ureaplasma urealyticum (T-Mycoplasma), Plasmodium falciparum. Проявляє активність проти грамнегативних мікроорганізмів, таких як Haemophilus ducreyi, Yersinia pestis, Bartonella bacilliformis, Bacteroides spp., Fusobacterium spp., Campylobacter fetus, Brucella spp. (у сполученні зі стрептоміціном), а також деяких штамів Neisseria gonorrhoeae, Vibrio cholerae, Escherichia coli, Enterobacter aerogenes, Shiqella spp., Acinetobacter spp.
Доксициклін-Дарниця є альтернативним засобом для лікування інфекцій, що спричинені Treponema pallidum та Treponema pertenue, Listeria monocytogenes, Clostridium spp., Bacillus anthracis, Leptotrichia buccalis, Actinomyces spp.

Фармакокінетика. Препарат швидко всмоктується у травному тракті (більше 90%), швидко, приблизно через 10 хвилин, досягає терапевтичної концентрації у плазмі крові. Вживання їжі не впливає на абсорбцію (Абсорбция - процесс, посредством которого лекарственное вещество с места введения попадает в кровеносные сосуды) Доксицикліну-Дарниця. Приблизно 90% препарату зв"язується з білками плазми крові. 50% дози, прийнятої внутрішньо, виділяється із сечею, незначна кількість екскретується з жовчю. Доксициклін-Дарниця накопичується у плевральній рідині. Період напіввиведення антибіотика становить 18,5-22,2 години, як у осіб з нормальною, так і зі зниженою функцією нирок. Гемодіаліз не впливає на швидкість елімінації Доксицикліну-Дарниця.

Показання для застосування

Середній отит (Отит - воспаление уха), фарингіт та ангіна, синусит, пневмонія, спричинені Hemophilus influenzae, Klebsiela spp., Staphylococcus aureus. Висипний тиф, трахома, пситакоз, хламідіоз сечостатевої системи, мікоплазматична інфекція дихальних шляхів, акне.
Доксициклін-Дарниця показаний при м"якому шанкрі, туляремії, холері, чумі, бруцельозі (у поєднанні зі стрептоміцином). Пацієнтам з протипоказаннями для застосування пеніциліну Доксициклін-Дарниця призначається як альтернативний засіб при сибірській виразці та інфекціях, спричинених Listeria monocytogenes, Clostridium spp. та ін.

Спосіб застосування та дози

Завдяки пролонгованій дії достатньо приймати Доксициклін-Дарниця 1 раз на добу. Призначають Доксициклін-Дарниця внутрішньо, дорослим і дітям старше 8 років. Добова доза для дорослих становить у 1-й день лікування 0,2 г, одноразово або по 0,1 г через 12 годин; у наступні дні - 0,1 г (1 раз на добу). Дітям у віці від 8 до 13 років у 1-й день призначають 4 мг/кг, 1 раз на добу, в наступні дні - в дозі 2-3 мг/кг, 1 раз на добу. При тяжкому перебігу інфекції добова доза становить в 1-й і наступні дні 200 мг. При лікуванні гонококової інфекції Доксициклін-Дарниця призначають по 100 мг, 2 рази на добу, протягом курсу лікування, що встановлюється за результатами клінічних і лабораторних досліджень. Хворим з гострими неускладненими інфекціями уретри, шийки матки та ректальної зони, що спричинені Chlamydia trachomatis, у курсовій дозі - по 100 мг, 2 рази на добу, не менше 7 днів.
При орхіті або епідидиміті, спричинених Chlamydia trachomatis або Neisseria gonorrhoeae, - по 100 мг, 2 рази на добу; тривалість лікування - не менше 10 днів. При чоловічому безплідді, що пов"язане з інфекцією статевих органів, спричиненою Ureaplasma urealyticum (T-Mycoplasma), Доксициклін-Дарниця призначають по 100 мг, 2 рази на добу, протягом 4 тижнів. Одночасно лікують обох статевих партнерів. При негонококовому уретриті, що спричиний Ureaplasma urealyticum - по 100 мг, 2 рази на добу, протягом 7 днів. Після зникнення клінічних ознак захворювання лікування продовжують ще 24-48 годин.

Побічна дія

У порівнянні з іншими препаратами групи тетрациклінів застосування Доксицикліну-Дарниця рідше призводить до побічних ефектів.
Можливі зниження апетиту, нудота, блювання, діарея, запор, глосит, дисфагія (Дисфагия – расстройство любой фазы акта глотания или неприятные ощущения, испытываемые больным при прохождении пищи через пищевод ), езофагіт, ерозія стравоходу, гастрит (Гастрит - заболевание, проявляющееся воспалением слизистой оболочки стенки желудка), проктит, кандидоз (Кандидоз – заболевание, которое вызывается условно-патогенными дрожжеподобными грибами рода Candida ).
Можуть виникати алергійні шкірні реакції, гемолітична анемія (Анемия - группа заболеваний, характеризующихся уменьшением в крови эритроцитов или гемоглобина), тромбоцитопенія (Тромбоцитопения - уменьшение количества тромбоцитов), нейтропенія (Нейтропения – снижение абсолютного числа циркулирующих нейтрофилов (подвид лейкоцитов) ), еозинофілія.

Протипоказання

Доксициклін-Дарниця протипоказаний при підвищеній чутливості до тетрациклінів та інших компонентів препарату, при грибкових захворюваннях; у другій половині вагітності; дітям у віці до 8 років. При тяжких порушеннях функції печінки.

Передозування

На даний час про випадки передозування препарату не повідомлялося.

Особливості застосування

Для зменшення подразнення Доксицикліном-Дарниця капсули необхідно приймати під час їжі, запиваючи достатньою кількістю рідини.
Слід дотримуватися обережності при порушенні функції нирок, печінки (можливі кумуляція (Кумуляция - накопление лекарственного вещества в организме, как правило, сопровождающееся усилением эффекта и нередко ведущее к проявлению побочного или токсического эффекта) препарату і гепатотоксична дія високих концентрацій).
При печінково-нирковій недостатності препарат застосовують під контролем функціонального стану печінки і нирок. Можливо транзиторне підвищення вмісту в крові печінкових амінотрансфераз, лужної фосфатази, білірубіну.
Для профілактики розвитку кандидозів одночасно з Доксицикліном-Дарниця рекомендується призначати ністатин або леворин. При довготривалому застосуванні необхідно проводити дослідження складу периферичної крові.
Не застосовується при вагітності, оскільки проникаючи через плаценту (Плацента - орган, осуществляющий связь и обмен веществ между организмом матери и зародышем в период внутриутробного развития. Выполняет также гормональную и защитную функцию. После рождения плода плацента вместе с оболочками и пуповиной выделяются из матки), може порушити нормальний розвиток зубів, спричинювати пригнічення росту кісток скелета плоду, а також жирову інфільтрацію печінки.
За необхідності застосування препарату в період лактації слід припинити годування груддю.
Доксициклін-Дарниця не призначають дітям до 8 років, тому що тетрацикліни, у тому числі Доксициклін-Дарниця, можуть спричинювати довготривалі зміни кольору зубів і гіпоплазію емалі, пригнічення подовжнього росту кісток скелету.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

Гідрокарбонат натрію, антациди, що містять солі алюмінію, вісмуту, магнію, препарати заліза, кальцію, знижують всмоктування Доксицикліну-Дарниця і його рівень у плазмі крові, утворюючи з препаратом неактивні хелати, у зв"язку з чим необхідно уникати їх одночасного застосування. Несумісний з препаратами, що мають лужне рН, а також нестійкими у кислому середовищі (амінофілін, гідрокортизон, еритроміцин).
При одночасному застосуванні з барбітуратами, карбамазепіном, фенітоїном концентрація Доксицикліну-Дарниця в плазмі крові знижується в зв"язку з індукцією мікросомальних ферментів, що може бути причиною зменшення його антибактеріальної дії.
Необхідно уникати комбінації з пеніцилінами, цефалоспоринами, що справляють бактерицидну дію і є антагоністами бактеріостатичних антибіотиків, у тому числі Доксицикліну-Дарниця.

Загальні відомості про продукт

Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей та сухому, захищеному від світла місці, при температурі від 15 до 25°С.
Термін придатності - 2 роки.

Умови відпуску. За рецептом.

Упаковка. По 10, 10x2, 20, 20x2 капсул у контурній чарунковій упаковці і по 10, 20, 100, 1000, 2500, 3000 капсул у контейнері пластиковому та банці зі скломаси.

Производитель. ЗАО "Фармацевтическая фирма "Дарница".

Местонахождение. 02093, Украина, г. Киев, ул. Бориспольская, 13.

Сайт. www.darnitsa.ua

Препараты с аналогичным действующим веществом

Данный материал изложен в свободной форме на основании официальной инструкции по медицинскому применению препарата.

Реклама

Добавить отзыв