Реклама
Рейтинг: 4.237 голосов
Цитрамон экстра

Средняя цена в аптеках

ЦИТРАМОН ЭКСТРА
табл. контурн. ячейк. уп., в пачке, №10    18.03 грн.

Инструкция по применению

Внимание! Информация предоставляется исключительно для ознакомления. Даная инструкция не должна использоватся как руководство к самолечению. Необходимость назначения, способы и дозы применения препарата определяются исключительно лечащим врачом.

Загальна характеристика

основні фізико-хімічні властивості: таблетки білого кольору;

склад: парацетамолу - 0,5 г кофеїну - 0,05 г (у перерахунку на суху речовину);

допоміжні речовини: крохмаль картопляний, кальцію стеарат, полівінілпіролідон низькомолекулярний медичний.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакологічна група

Нестероїдні протизапальні засоби.

Фармакологічні властивості

Парацетамол у складі таблеток "Цитрамон Екстра" має знеболювальну, жарознижувальну та помірну протизапальну дію, а кофеїн посилює і прискорює фармако-терапевтичну дію парацетамолу.

Фармакокінетика. Парацетамол швидко і повністю всмоктується у травному тракті, рівномірно розподіляючись у тканинах, має відносно короткий період напіввиведення (2-4 години) у здорових осіб і 8-12 годин в осіб із захворюваннями нирок. Максимальна концентрація в плазмі крові визначається через 30-60 хвилин після прийому препарату і зберігається протягом 5-12 годин. Біодоступність парацетамолу дуже висока, наближається до 100%.
Усмоктавшись у кров, парацетамол на 25% зв"язується з білками плазми, решта транспортується у печінку, де проходить біотрансформацію. До 80% прийнятого парацетамолу трансформується під впливом мікросомальних ферментів печінки, беручи участь у реакціях ацетилювання, кон"югації з утворенням глутаматів, сульфатів. Виділяється з організму нирками, 5% виводиться у незміненому стані.

Показання для застосування

Таблетки "Цитрамон Екстра" застосовують як знеболювальний засіб при слабкому або помірному больовому синдромі, особливо запального генезу (фронтит, гайморит (Гайморит - воспаление слизистой оболочки, иногда и костных стенок гайморовой пазухи, часто возникает как осложнение гриппа) і т. ін.), а також як жарознижувальний засіб при пропасниці різної етіології. У поєднанні з іншими лікарськими засобами препарат призначають при захворюваннях, що супроводжуються болем і підвищенням температури: мігрень, головний біль, зубний біль, невралгії, міалгії, артралгії, первинна дисменорея (Дисменорея — циклический патологический процесс, при котором в дни менструации появляются выраженные боли внизу живота. Эти боли могут сопровождаться другими симптомами: общей слабостью, тошнотой, рвотой, головной болью, головокружением, отсутствием аппетита, сухостью во рту, слюнотечением, вздутием живота и т.д.), а також при простудних захворюваннях і грипі.

Спосіб застосування і дози

"Цитрамон Екстра" застосовують внутрішньо. Призначають дорослим по 1-2 таблетки 2-3 рази на день.
Максимальна добова доза становить 6 таблеток у 3 прийоми. Курс лікування залежить від ефективності терапії і, як правило, не перевищує 7 днів.

Побічна дія

При застосуванні таблеток "Цитрамон Екстра" в окремих хворих можуть спостерігатися алергічні реакції (шкірний висип, свербіж), незначне короткочасне підвищення артеріального тиску, тахікардія, що проходить самостійно після відміни препарату.

Протипоказання

Тяжкі порушення функції нирок і печінки, гіпертонічна хвороба, індивідуальна непереносимість парацетамолу і/або кофеїну, а також період вагітності і лактації.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

Препарат добре поєднується з ацетилсаліциловою кислотою, ібупрофеном, диклофенаком. Його ефекти посилюються у комбінації з кодеїном, аскорбіновою кислотою, скополаміном, хлорфенаміном, пропіфеназоном.
При одночасному застосуванні з трициклічними антидепресантами, барбітуратами, алкоголем можливий гепатотоксичний ефект.

Передозування

При передозуванні з"являються ознаки ураження печінки і нирок; існує потенційний ризик для пацієнтів з нефропатією.

Особливості застосування

Зловживання кавою або чаєм при одночасному прийомі препарату може викликати симптоми передозування кофеїном.

Загальні відомості про продукт

Умови і терміни зберігання. Зберігати у сухому, захищеному від світла місці. Термін придатності - 3 роки.

Умови відпуску. Без рецепту.

Упаковка. По 10 таблеток у контурній чарунковій упаковці.

Производитель. ЗАО "Фармацевтическая фирма "Дарница".

Местонахождение. 02093, Украина, г. Киев, ул. Бориспольская, 13.

Сайт. www.darnitsa.ua

Препараты с аналогичным действующим веществом

Данный материал изложен в свободной форме на основании официальной инструкции по медицинскому применению препарата.

Реклама

Добавить отзыв