Реклама
Рейтинг: 4.305 голосов
Цефотаксим

Средняя цена в аптеках

ЦЕФОТАКСИМ-ДАРНИЦА
пор. д/р-ра д/ин. 1 г фл., №1    15.10 грн.
пор. д/р-ра д/ин. 1 г фл., №5    74.15 грн.

Инструкция по применению

Внимание! Информация предоставляется исключительно для ознакомления. Даная инструкция не должна использоватся как руководство к самолечению. Необходимость назначения, способы и дозы применения препарата определяются исключительно лечащим врачом.

Загальна характеристика

міжнародна та хімічна назви: Cefotaxime; (6R,7R)-3-[(ацетилокси)метил]-7[[(Z)-2-(2-амінотіазол-4-іл)-2-(метоксиіміно)ацетил]аміно]-8-оксо-5-тіа-1-азабіцикло[4,2,0]окт-2-ен-2-карбоксилат натрію;

основні фізико-хімічні властивості: порошок білого чи білого зі злегка жовтуватим відтінком кольору, гігроскопічний;

склад: 1 флакон містить цефотаксиму натрієвої солі стерильної в перерахуванні на сухий цефотаксим 0,5 г або 1,0 г.

Форма випуску. Порошок для приготування розчину для ін"єкцій.

Фармакологічна група

Протимікробні засоби, цефалоспориновий антибіотик (Антибиотики - вещества обладающие способностью убивать микробы (или препятствовать их росту). Используются как лекарственные препараты, подавляющие бактерии, микроскопические грибы, некоторые вирусы и простейшие, существуют также противоопухолевые антибиотики) третього покоління.
J01DA10.

Фармакологічні властивості

Цефотаксим-Дарниця - напівсинтетичний антибіотик групи цефалоспоринів III покоління. Особливості хімічної структури забезпечують високу активність препарату стосовно грамнегативних бактерій (Бактерии - группа микроскопических, преимущественно одноклеточных организмов. Многие бактерии являются возбудителями болезней животных и человека. Также существуют бактерии, необходимые для нормального процесса жизнедеятельности), стійкість до впливу бета-лактамаз, які вони продукують. Препарат діє бактерицидно. Має широкий спектр дії, у тому числі відносно мікроорганізмів, стійких до інших цефалоспоринів, та антибіотиків пеніцилінового ряду.
Активний відносно грампозитивних мікроорганізмів (Staphylococcus spp., включаючи ті, які продукують бета-лактамази; Streptococcus spp., за винятком групи D); грамнегативних мікроорганізмів (Citrobacter spp., Enterobacter spp., E.coli, Haemophilus influenzae, Klebsiella spp., у тому числі К. pneumoniae, Moraxella spp., Neisseria gonorrhoeae, N. meningitidis, Proteus mirabilis., P.vulgaris, Providencia spp..
Salmonella spp., Senatia spp., Shigella spp., Yelsinia spp.), анаеробних мікроорганізмів (Fusobacterium spp., Veilonella spp.). До дії препарату поперемінно чутливі Pseudomonas aeruginosa, Acinetobacter spp., Helicobacter pylori, Bacteroides fragilis і Clostridium difficile. До дії препарату стійкі стрептококи групи D, Listeria spp. і метицилінстійкі стафілококи.

Фармакокінетика. У дорослих через 5 хв. після одноразового внутрішньовенного введення 1 г Цефотаксиму-Дарниця концентрація в плазмі складає 100 мкг/мл. Після внутрішньом"язового введення препарату в тій же дозі максимальна концентрація в плазмі крові відзначається через 0,5 години і становить 20-30 мкг/мл.
Період напіввиведення препарату складає при внутрішньовенному введенні 1 годину і 1-1,5 години при внутрішньом"язовому введенні. З білками плазми (переважно з альбуміном) зв"язується 25-40 % препарату. Приблизно 90 % введеної дози виводиться із сечею, 50 % у незміненому стані і приблизно 20 % у вигляді метаболіту дезацетилцефотаксиму.
В осіб похилого віку період напіввиведення Цефотаксиму-Дарниця збільшується до 2,5 години.
У дорослих з порушеною функцією нирок об"єм розподілу не змінюється, період напіввиведення не перевищує 2,5 години.
У дітей рівень препарату в плазмі та об"єм розподілу аналогічний таким, що визначаються у дорослих, які одержують таку ж дозу препарату в мг/кг маси. Період напіввиведення Цефотаксиму-Дарниця складає від 0,75 до 1,5 години.

Показання для застосування

Цефотаксим-Дарниця застосовують для лікування інфекційних захворювань, викликаних чутливими до нього мікроорганізмами:
- інфекції бронхолегеневої системи (бронхіт, пневмонія, плеврит, абсцес легень);
- менінгіт, септицемія (Септицемия - токсическая форма сепсиса), ендокардит;
- інфекції вуха, горла, носа;
- інфекції сечовивідних шляхів, нирок;
-гінекологічні інфекції;
-інфекції шкіри, м"яких тканин, кісток і суглобів, черевної порожнини;
- гостра неускладнена гонорея (Гонорея - венерическое заболевание, вызываемое гонококком. Через 3-5 суток после заражения появляются резь и гноетечение из мочеиспускательного канала. Возможны воспалительные осложнения половых органов, мочевого пузыря, суставов и др.).
-інфіковані рани та опіки.
У хірургічній практиці препарат застосовується для зниження ризику післяопераційних інфекцій, особливо при операціях травного тракту, урологічних і акушерсько-гінекологічних.

Спосіб застосування та дози

Цефотаксим-Дарниця вводять внутрішньом"язово чи внутрішньовенно (струминно чи краплинно).
Для внутрішньом"язової ін"єкції розчиняють 0,25 г чи 0,5 г препарату в 2 мл (1 г у 3 мл) стерильної води для ін"єкцій. Вводять глибоко в сідничний м"яз.
Для внутрішньовенного струминного введення розчиняють 0,25 г чи 0,5 г у 2 мл (1 г у 4 мл) стерильної води для ін"єкцій. Вводять повільно протягом 3-5 хв.
Для внутрішньовенного краплинного введення розчиняють 2 г препарату в 100 мл ізотонічного розчину натрію хлориду чи 5 % розчину глюкози, вводять протягом 50-60 хв.
Приготовлені розчини стабільні до 24 годин при зберіганні в холодильнику (4-6 °С) і 12 годин при температурі не вищій 23 °С. Жовтувато-бурштиновий колір готового розчину не впливає на ефективність і безпечність антибіотика.
Звичайна доза препарату для дорослих - 1 г через кожні 12 годин. У важких випадках дозу збільшують до 2 г через кожні 12 годин чи збільшують число введень до 3-4 разів на добу, доводячи загальну добову дозу до максимальної 12 г.
Добова доза для немовлят і дітей з масою тіла до 50 кг - 50-100 мг/кг маси тіла звичайно поділяється на 3-4 внутрішньом"язових чи внутрішньовенних введення. При тяжких інфекціях, в тому числі менінгіті, добову дозу подвоюють. Дітям з масою тіла 50 кг і більше препарат призначають в тій же дозі, що й дорослим.
Для недоношених дітей добова доза не повинна перевищувати 50 мг/кг. У випадку порушення функції нирок дозу знижують (при кліренсі креатиніну 5 мл/хв. приймають половинну дозу препарату).

Побічна дія

Можливі алергічні реакції, диспепсичні явища, еозинофілія, лейкопенія (Лейкопения - содержание лейкоцитов в периферической крови менее 4000 в 1 мкл, обусловленное воздействием на организм различных поражающих факторов), підвищення показників печінкових проб, рівня лужної фосфатази, вмісту азоту в сечі. Можуть розвинутися явища подразнення в місцях ін"єкцій, підвищення температури тіла.

Протипоказання

Застосування Цефотаксиму-Дарниця протипоказане при підвищеній чутливості до препаратів групи цефалоспоринів. Слід з обережністю призначати препарат при підвищеній чутливості до пеніцилінів (можливість алергічних реакцій).

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

При застосуванні Цефотаксиму-Дарниця одночасно з антикоагулянтами (Антикоагулянты - лекарственные вещества, уменьшающие свертываемость крови) непрямої дії виявляється синергізм. Антибіотики-аміноглікозиди та діуретики підсилюють нефротоксичні властивості Цефотаксиму-Дарниця. Препарат не повинен змішуватися з іншими антибіотиками як в одному шприці, так і в одному інфузійному розчині.

Передозування

Існує ризик розвитку оборотної енцефалопатії при використанні високих доз Цефотаксиму-Дарниця. Специфічного антидоту (Антидоты - лекарственные средства, применяемые для лечения отравлений с целью обезвреживания яда и устранения вызываемых им патологических нарушений) не існує. Лікування симптоматичне.

Особливості застосування

Призначення цефалоспоринів вимагає збору алергологічного анамнезу (Анамнез - совокупность сведений о развитии болезни, условиях жизни, перенесенных заболеваниях и др., собираемых в целях использования для диагноза, прогноза, лечения, профилактики) (алергічний діатез, реакції гіперчутливості). Якщо у хворого розвинулася реакція гіперчутливості, то лікування слід припинити.
Використання Цефотаксиму-Дарниця суворо протипоказане у пацієнтів із вказівкою в анамнезі на реакцію гіперчутливості негайного типу на цефалоспорини.
Відома перехресна алергія між цефалоспоринами і пеніцилінами, що виникає в 5-10 % випадків. Якщо є вказівки в анамнезі на алергію до пеніцилінів, препарат застосовують дуже обережно.
У перші тижні лікування може виникати псевдомембранозний коліт, що проявляється важкою тривалою діареєю. Діагноз підтверджується при колоноскопії і/чи гістологічними дослідженнями. Негайно припиняють введення препарату та призначають адекватну терапію (Терапия - 1. Область медицины, изучающая внутренние болезни, одна из древнейших и основных врачебных специальностей. 2. Часть слова или словосочетания, используемая для обозначения вида лечения (кислородная терапия\; гемотерапия – лечение препаратами крови)), що включає пероральний прийом ванкоміцину і метронідазолу.
Цефотаксим-Дарниця проникає через плацентарний бар"єр. Безпека використання препарату при вагітності не доведена, тому препарат не слід застосовувати при вагітності.
Цефотаксим-Дарниця проникає в грудне молоко, тому при необхідності призначення препарату годування груддю припиняють.

Загальні відомості про продукт

Умови та термін зберігання. Зберігати в сухому, захищеному від світла і недоступному для дітей місці, при температурі не вище +25°С. Термін зберігання -2 роки.

Умови відпуску. За рецептом.

Упаковка. По 0,5 г або 1,0 г у флаконах, по 5 або 10 флаконів у пачці, по 20 або 40 пачок у коробках.

Производитель. ЗАО "Фармацевтическая фирма "Дарница".

Местонахождение. 02093, Украина, г. Киев, ул. Бориспольская, 13.

Сайт. www.darnitsa.ua

Препараты с аналогичным действующим веществом

Данный материал изложен в свободной форме на основании официальной инструкции по медицинскому применению препарата.

Реклама

Добавить отзыв