Реклама
Рейтинг: 4.426 голосов
Пантенол таблетки

Средняя цена в аптеках

Цены на продукт не найдены

Инструкция по применению

Внимание! Информация предоставляется исключительно для ознакомления. Даная инструкция не должна использоватся как руководство к самолечению. Необходимость назначения, способы и дозы применения препарата определяются исключительно лечащим врачом.

Загальна характеристика

Склад лікарського засобу:
діюча речовина: декспантенол; 1 таблетка містить 100 мг декспантенолу;
допоміжні речовини: кремнію діоксид, сахароза, сахарин натрію, желатин, крохмаль картопляний, гліцерин 85%, тальк, магнію стеарат, ароматизатор "Лимон".

Лікарська форма. Таблетки. Білого кольору, круглі, двох площинні таблетки без тиснення, зі скошеною кромкою і розподільчою рискою, зі слабким ароматом лимона.

Фармакотерапевтична група

Прості препарати вітамінів. Декспантенол. Код АТС А11Н А30.

Фармакологічні властивості

Декспантенол/пантенол – спиртовий аналог пантотенової кислоти, який у процесі метаболізму в організмі забезпечує такі ж біологічні ефекти, як і пантотенова кислота. Пантенол і пантотенова кислота, а також їх безводні солі є безводними вітамінами, які відіграють важливу роль у процесах ацетилування та окислення, беруть участь у вуглеводному, жировому та енергетичному обмінах як коензим А. У процесі обміну речовин вступає у взаємодію з вітамінами групи В. Декспантенол бере участь в утворенні та функціонуванні епітеліальної тканини, чинить слабку протизапальну дію, зменшує свербіж. Біологічна доступність пантотенової кислоти, що надходить в організм разом з їжею, становить понад 50%. Транспортування пантотенової кислоти в організмі шляхом утворення зв’язків з білками плазми. Близько 70% пантотенової кислоти, що надійшла, в незміненому вигляді виводиться із сечею, решта – з калом.

Показання для застосування

У комплексній терапії запальних захворювань ротової порожнини та горла. Лікування станів, пов’язаних з дефіцитом пантотенової кислоти, які не можна усунути за допомогою дієти (наприклад, усунення дефіциту у пацієнтів, що знаходяться на хронічному діалізі); парестезії і болю у нижніх кінцівках (синдром "пекучих ніг").

Протипоказання

Підвищена чутливість до компонентів препарату. Гемофілія, непрохідність кишечнику, дитячий вік. Рідкісні випадки спадкової непереносимості фруктози, мальабсорбція (Мальабсорбция – синдром нарушенного всасывания. При малом всасывании (нарушение всасывания всех ингредиентов пищи) неизбежно наступает нарушение обмена веществ – белкового, жирового, углеводного, минерального, водно-солевого, обмена витаминов) глюкози-галактози або дефіцит сахарози-ізомальтази.

Особливості застосування

Інформація для пацієнтів із цукровим діабетом. 1 таблетка містить менше 0,03 хлібної одиниці (ХО).

Особливі застереження. З обережнісю приймати пацієнтам з хронічною печінковою недостатністю, а також з хронічною нирковою недостатнісю, оскільки основний шлях виведення препарату з організму людини – нирки.

Застосування у період вагітності або годування груддю. Пантенол проникає крізь плаценту (Плацента - орган, осуществляющий связь и обмен веществ между организмом матери и зародышем в период внутриутробного развития. Выполняет также гормональную и защитную функцию. После рождения плода плацента вместе с оболочками и пуповиной выделяются из матки) та грудне молоко пропорційно до прийнятої дози. У період вагітності препарат застосовують у випадках, якщо на думку лікаря, очікувана користь для матері перевищує потенційний ризик для плода/дитини.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами. Відсутня інформація щодо негативного впливу на здатність керувати автомобілем та обслуговувати інші механізми.

Діти. Дані щодо застосування препарату дітьми відсутні.

Спосіб застосування та дози

У комплексній терапії запальних захворювань слизових оболонок ротової порожнини та горла: 1 таблетка 3 рази на добу; таблетку Пантенолу необхідно повільно розсмоктати у роті. Для усунення дефіциту пантотенової кислоти: дорослим – 1 таблетка Пантенолу на добу, що відповідає 100 мг декспантенолу, внутрішньо, запиваючи рідиною, незалежно від прийому їжі. Тривалість застосування залежить від перебігу захворювання та визначається лікарем індивідуально.

Передозування

При пероральному (Перорально - путь введения препарата через рот (per os)) прийомі пантотенової кислоти та їх похідних дотепер токсичного (токсичный - ядовитый, вредный для организма) впливу не спостерігалося. При випадковому прийомі більшої кількості таблеток, ніж призначено, рекомендовано звернутися до лікаря. Лікування симптоматичне.

Побічні ефекти

Можливі алергічні реакції (шкірне висипання, почервоніння, свербіж), також можуть спостерігатися диспепсичні розлади. У разі появи будь-яких небажаних реакцій слід звернутися до лікаря.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Наявні дані про подовження ефекту сукцинілхоліну.

Загальні відомості про продукт

Термін придатності. 3 роки.

Умови зберігання. Зберігати у недоступному для дітей місці при температурі не вище 25ºС.

Упаковка. По 20, 50 та 100 таблеток у скляному флаконі в картонній пачці.

Категорія відпуску. Без рецепта - №20 та №50. За рецептом - №100.

Производитель. Фармацевтическая компания "Дермафарм АГ".

Местонахождение. 01024, Украина, г. Киев, пер. К.Гордиенко, 2-А.

Сайт. www.dermapharm.com.ua

Данный материал изложен в свободной форме на основании официальной инструкции по медицинскому применению препарата.

Реклама

Добавить отзыв