Реклама
Рейтинг: 3.1218 голосов
Тонорма

Средняя цена в аптеках

ТОНОРМА®
табл. п/о контурн. ячейк. уп., пачка, №10    35.76 грн.
табл. п/о контурн. ячейк. уп., пачка, №30    105.88 грн.

Инструкция по применению

Внимание! Информация предоставляется исключительно для ознакомления. Даная инструкция не должна использоватся как руководство к самолечению. Необходимость назначения, способы и дозы применения препарата определяются исключительно лечащим врачом.

Загальна характеристика

основні фізико-хімічні властивості: таблетки, вкриті оболонкою, жовто-оранжевого кольору, із двоопуклою поверхнею, з рискою; на поверхні таблетки допускаються вкраплення білого кольору;

склад: 1 таблетка містить атенололу 0,100 г; хлорталідону 0,025 г; ніфедипіну 0,010 г;

допоміжні речовини: магнію карбонат основний, крохмаль картопляний, аеросил А300, тальк, магнію стеарат, натрію лаурилсульфат, гіпромелози Methocel E50 LV Premium, гіпромелози Methocel E5 Premium LV, поліетиленгліколь 1500 або Macrogol 1500, титану двоокис, барвник (Sunset yellow E.E.C. №110), або сепіфілм 752 білий.

Форма випуску. Таблетки, вкриті оболонкою.

Фармакотерапевтична група

Селективні бета1-адреноблокатори в комбінації з іншими антигіпертензивними засобами. Код АТС C07F ВОЗ.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка. Тонорма-Дарниця є комбінованим антигіпертензивним препаратом. Антигіпертензивні ефекти препарату зумовлені механізмом дії його складових компонентів, і в першу чергу, основного з них - атенололу. Атенолол є селективним блокатором (Блокаторы - лекарства, которые, взаимодействуя с рецепторами, тормозят действие агониста) бета-адренорецепторів, якому притаманні антигіпертензивний та антиангінальний ефекти. Він не має внутрішньої симпатоміметичної активності. Блокуючи бета-адренорецептори, зменшує стимулювальну дію на серцево-судинну систему симпатичного відділу вегетативної нервової системи і циркулюючих у крові катехоламінів. Атенолол зменшує автоматизм (Автоматизм - способность клетки, ткани или органа к ритмической, периодической или апериодической самостоятельной деятельности без внешних побудительных причин. Ярким примером автоматизма является деятельность сердца) синусового вузла, частоту серцевих скорочень у спокої та під час фізичного навантаження, скоротність і збудливість міокарда, уповільнює AV провідність, знижує потребу міокарда у кисні.
Ніфедипін - блокатор кальцієвих каналів групи дігідропіридину. Він пригнічує трансмембранне потенціалзалежне надходження іонів кальцію в клітину, головним чином у гладком"язові клітини судин. Ніфедипін справляє антигіпертензивну та антиангінальну дію, викликаючи розширення периферійних і коронарних судин, що призводить до зменшення загального периферійного судинного опору і постнавантаження на серце, поліпшує кровопостачання міокарда, зменшує його потребу у кисні. Комбінація атенололу з ніфедипіном зумовлює посилення антигіпертензивного ефекту.
Хлорталідон є високоактивним діуретичним засобом. За хімічною будовою відноситься до групи похідних бензотіадіазину, які мають у положенні С(7) сульфонамідну групу. Препарат блокує реабсорбцію натрію в проксимальній ділянці дистальних звивистих канальців нирок, частково діючи і на проксимальні канальці. При цьому іони натрію та хлору виводяться з організму в еквівалентній кількості. Хлорталідон виявляє ефективність у ряді випадків рефрактерності до гідрохлортіазиду (гіпотіазиду). Він викликає невиражений калійуретичний ефект і у застосованій дозі, як правило, не потребує корекції вмісту калію в організмі.

Фармакокінетика. Складові діючи речовини препарату не утворюють комплексу, тому метаболізм кожного компоненту перебігає своїм шляхом.
Після перорального (Перорально - путь введения препарата через рот (per os)) застосування Тонорми основний його компонент атенолол абсорбується у шлунково-кишковому тракті в кількості 50-60 %. Період напіввиведення (Т1/2) становить 6-9 годин і може подовжуватися при порушеній функції нирок. Фармакологічні ефекти препарату виявляються протягом більш тривалого терміну - до 24 годин. З білками крові зв"язується менше як 5 % препарату, об"єм розподілення становить 0,7 л/кг. 85 % прийнятої дози виводиться із сечею в незміненій формі.
Препарат проникає через плацентарний бар"єр і може з"являтись у грудному молоці. Атенолол практично не проникає через гематоенцефалічний бар"єр.
Ніфедипін швидко всмоктується при прийомі per os. Максимальна концентрація в плазмі крові виявляється через 30 хвилин після прийому.
Період напіввиведення (Т1/2) становить 3-4 години. Близько 80 % виводиться нирками у вигляді неактивних метаболітів, близько 15 % виводяться з фекаліями.
Особливістю дії хлорталідону є відносна тривалість діуретичного ефекту, що зумовлено його повільним виведенням нирками. Діуретичний ефект починається через 2-4 години після прийому і триває протягом однієї доби і більше, інколи до 3 діб.
Хлорталідон добре всмоктується при прийомі per os, у системному кровотоці абсорбується на поверхні еритроцитів, менше зв"язується з білками плазми. Період напіввиведення (Т1/2) тривалий - 30-40 годин. Виводиться із сечею (близько 25 %) і калом (близько 75 %).

Показання для застосування

Артеріальні гіпертензії.

Спосіб застосування та дози

Таблетки приймають внутрішньо, під час або після їди, не розжовуючи, переважно завжди в один і той же час. Дозу встановлюють індивідуально. Середня доза для дорослих становить 1-2 таблетки на добу. Тривалість курсу встановлює лікар.

Побічна дія

З боку серцево-судинної системи - брадикардія (Брадикардия – снижение количества сердечных сокращений до 60 ударов в 1 мин и менее (абсолютная брадикардия) или отставание учащения пульса от повышения температуры тела), порушення АV провідності, відчуття холоду і парестезії в кінцівках, не часто - виникнення ознак серцевої недостатності; з боку центральної нервової системи - головний біль, запаморочення, депресія, відчуття втоми; з боку травного тракту - нудота, запор, діарея, сухість у роті (рідко); з боку ендокринної системи - можливий розвиток гіпоглікемічного стану у хворих на цукровий діабет; з боку статевої системи - можливо відносне зниження потенції; алергічні реакції - почервоніння та свербіж шкіри; інші ефекти - посилення потовиділення, рідко - бронхоспазм і зменшення секреції сльозної рідини, кон"юнктивіт.

Протипоказання

Підвищена чутливість до компонентів препарату. AV блокада (Блокада - замедление или прерывание проведения электрических импульсов в любом отделе проводящей системы сердца или миокарда) ІІ-III ступеня, синоаурикулярна блокада, брадикардія (частота серцевих скорочень менше 50 за хвилину), синдром слабкості синусового вузла, артеріальна гіпотензія, гостра серцева недостатність, кардіогенний шок (Шок - состояние, которое характеризуется резким снижением кровотока в органах (регионального кровотока)\; является следствием гиповолемии, сепсиса, сердечной недостаточности или снижения симпатического тонуса. Причиной шока служит уменьшение эффективного объема циркулирующей крови (отношение ОЦК к емкости сосудистого русла) или ухудшение насосной функции сердца. Клиника шока определяется снижением кровотока в жизненно важных органах: мозге (исчезает сознание и дыхание), почках (исчезает диурез), сердце (гипоксия миокарда). Гиповолемический шок обусловлен потерей крови или плазмы. Септический шок осложняет течение сепсиса: продукты жизнедеятельности попавших в кровь микроорганизмов вызывают расширение кровеносных сосудов и повышают проницаемость капилляров. Клинически проявляется как гиповолемический шок с признаками инфекции. Гемодинамика при септическом шоке постоянно меняется. Для восстановления ОЦК нужна инфузионная терапия. Кардиогенный шок развивается из-за ухудшения насосной функции сердца. Используют лекарственные вещества, усиливающие сократимость миокарда: дофамин, норадреналин, добутамин, эпинефрин, изопреналин. Нейрогенный шок - снижение эффективного объема циркулирующей крови обусловлено утратой симпатического тонуса и расширением артерий и венул с депонированием крови в венах\; развивается при травмах спинного мозга и как осложнение спинномозговой анестезии), метаболічний ацидоз (Ацидоз - смещение кислотно-щелочного баланса организма в сторону увеличения кислотности (уменьшению рН)), уремія, наркоз.

Передозування

При передозуванні можливо посилення проявів описаних побічних ефектів.
Лікування: симптоматичне, слід вводити атропін, 1-2 мг внутрішньовенно і під час вираженої брадикардії рекомендують вводити внутрішньовенно повільно орципреналін у дозі 0,5-1,0 мг.

Особливості застосування

З обережністю слід призначати препарат хворим на цукровий діабет, хворобу Рейно, пацієнтам з облітеруючими захворюваннями периферичних артерій з вираженими порушеннями функції нирок, а також у періоди вагітності і лактації. Відміняти препарат необхідно поступово. Призначення препарату дітям не рекомендується.
Пацієнтам похилого віку препарат необхідно призначати в більш низьких дозах, особливо при порушенні функції нирок. За необхідності проведення хірургічного втручання з інгаляційним наркозом (Наркоз - искусственно вызываемый глубокий сон с потерей сознания и болевой чувствительности. Применяют с целью обезболивания при операциях) прийом препарату відміняється за 3-5 діб до операції.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

При одночасному застосуванні Тонорми з інсуліном, протидіабетичними засобами для прийому per os їх цукрознижувальна активність підсилюється. При застосуванні з антигіпертензивними засобами різних груп посилюється гіпотензивна дія.
При призначенні препарату з резерпіном, метилдопою, клонідином, верапамілом можливий розвиток вираженої брадикардії.
При порушеннях провідності міокарда необхідно пам"ятати, що препарати наперстянки і Тонорма можуть діяти синергічно і спричинювати розвиток AV блокади. Засоби для наркозу посилюють дію атенололу - основного компонента препарату. При одночасному вживанні алкоголю або психотропних засобів (снодійних, транквілізаторів, антидепресантів, нейролептиків) можливо підсилення гіпотензивного ефекту.
Препарат не рекомендується призначати разом з інгібіторами моноамінооксидази (МАО). Атенолол, який входить до складу препарату Тонорма, може знижувати бронхолітичну ефективність симпатоміметичних препаратів і потенціювати дію непрямих антикоагулянтів.

Загальні відомості про продукт

Умови та термін зберігання. Зберігати у сухому захищеному від світла і недоступному для дітей місці, при температурі не вище +25° С. Термін придатності - 2 роки.

Умови відпуску. За рецептом.

Упаковка. По 10 таблеток у контурній чарунковій упаковці.

Производитель. ЗАО "Фармацевтическая фирма "Дарница".

Местонахождение. 02093, Украина, г. Киев, ул. Бориспольская, 13.

Сайт. www.darnitsa.ua

Данный материал изложен в свободной форме на основании официальной инструкции по медицинскому применению препарата.

Реклама

Отзывы

#1 Юрий | January 8, 2016 at 05:37
П И Ш И Т Е в интернете все противопоказания. Здесь не указана бронхиальная астма, а при ней прием препарата запрещен!!!!!
#2 Aleksandr | January 14, 2016 at 01:08
Спасибо за замечание! В ближайшее время обновим инструкцию согласно оригиналу.