Реклама
Рейтинг: 4.505 голосов
Онкорил порошок

Средняя цена в аптеках

Цены на продукт не найдены

Инструкция по применению

Внимание! Информация предоставляется исключительно для ознакомления. Даная инструкция не должна использоватся как руководство к самолечению. Необходимость назначения, способы и дозы применения препарата определяются исключительно лечащим врачом.

Загальна характеристика

міжнародна та хімічна назви: gemcitabinum, (2\\\\\\\\\\\'-дезокси-2\\\\\\\\\\\', 2\\\\\\\\\\\' -дифторцитидин моногідрохлорид (b-ізомер));

основні фізико-хімічні властивості: ліофілізована маса білого кольору;

склад: 1 флакон містить гемцитабіну 200 мг або 1 г;

допоміжні речовини: манітол, натрію ацетат, натрію гідроксид.

Форма випуску. Порошок ліофілізований для приготування розчину для ін\\\\\\\\\\\'єкцій.

Фармакотерапевтична група

Антинеопластичні засоби, структурні аналоги піримідину.

Фармакологічні властивості

Фармакокінетика. Протипухлинний препарат групи антиметаболітів. Має клітиннофазову специфічність, діє головним чином на клітини, які знаходяться в S-фазі, але за певних умов може порушувати перехід клітин із фази G1 у фазу (Фаза - однородная, физически самостоятельная и отделяемая часть сложной системы) S.
Гемцитабін (dFdС) метаболізуються внутрішньоклітинно за участі нуклеозидкінази до активних дифосфатних (dFdCDP) і трифосфатних (dFdCDTP) нуклеозидів. Цитотоксична дія гемцитабіну зумовлена пригніченням синтезу ДНК (ДНК - дезоксирибонуклеиновые кислоты, тип нуклеиновых кислот, участвуют в реализации генетической информации) активними метаболітами препарату. По-перше, дифосфатний нуклеозид (dFdCDP) інгібує рибонуклеотидредуктазу. Вона є каталізатором реакції, за якої утворюються дизоксинуклеозидтрифосфати для синтезу ДНК. Пригнічення активності рибонуклеотидредуктази приводить до зниження вмісту дезоксинуклеозидів, особливо dСТР. По-друге, dFdСТР конкурує з dCTР при побудові ДНК. Пониження внутрішньоклітинної концентрації dСТР робить можливим включення трифосфатних нуклеозидів в ланцюжок ДНК. Епсилон ДНК-полімераза не спроможна видалити гемцитабін і відновити синтезуючі спіралі ДНК. Після включення внутрішньоклітинних метаболітів гемцитабіну в ДНК до синтезуючої спіралі ДНК приєднується один додатковий нуклеозид, після чого відбувається повне пригнічення її синтезу і загибель клітини.

Фармакодинаміка. Гемцитабін швидко виводиться з плазми крові головним чином шляхом метаболізму з утворенням неактивних метаболітів 2\\\\\\\\\\\'-дезокси-2\\\\\\\\\\\', 2\\\\\\\\\\\'-дифторуридину (dFdU). Менше 10% внутрішньовенно введеної дози виводиться з сечею у вигляді незміненого гемцитабіну. Гемцитабін і метаболіти dFdU становлять 99% від введеної дози препарату і виводяться із сечею. Зв-язування гемцитабіну з білками плазми крові незначне. Обсяг розподілу значною мірою залежить від статі. Загальний кліренс становить 40-10 л/г в 1 м2 і приблизно на 30% нижчий у жінок, чим у чоловіків. При дотриманні рекомендованої тривалості інфузії період напіввиведення становить 32-94 хв.

Показання для застосування

Рак сечового міхура, як препарат першого ряду при локально прогресуючому метастазуючому недрібноклітинному раку легенів (для монотерапії або у поєднанні з цисплатином), рак підшлункової залози (локально прогресуючий або метастазуючий, у тому числі резистентний до фторурацилу), рак молочної залози і яєчників (як монотерапія або у комбінації з іншими засобами), дрібноклітинний рак легенів і прогресуючий резистентний рак яєчок.

Спосіб застосування та дози

Для розчинення стерильного порошку Онкорил застосовують 0,9% розчин натрію хлориду для ін\\\\\\\\\\\'єкцій без консервантів. Максимальна концентрація Онкорилу після приготування розчину не повинна перевищувати 40 мг/мл, в іншому випадку можливо неповне розчинення речовини. Для приготування розчину добавляють не менше 5 мл 0,9% розчину натрію хлориду для ін\\\\\\\\\\\'єкцій у флакон, який містить 1 000 мг порошку Онкорил. Можна вводити безпосередньо отриманий розчин або додатково розвести 0,9% розчином натрію хлориду для ін\\\\\\\\\\\'єкцій.
Перед введенням кожної дози препарату визначають кількість тромбоцитів, лейкоцитів і гранулоцитів у периферичній крові, за наявності проявів гематологічної токсичності дозу коректують:

Абсолютна кількість гранулоцитівКількість тромбоцитів (10 /л) % повної дози
>1 000 >100 000 100
500-1000 50 000-100 000 75
<500 <50 000 Препарат не вводять

Для встановлення інших проявів токсичності проводять періодичні клінічні дослідження і контроль функцій нирок і печінки. Поки прояви токсичності не будуть скоректовані, від застосування препарату потрібно утриматись. Може виникнути необхідність у зниженні дози з кожним циклом або протягом якого-небудь одного циклу з урахуванням вираженості токсичних реакцій у пацієнта.

Рак сечового міхура.
Монотерапія
Дорослі: рекомендована доза Онкорилу - 1 250 мг/м2 внутрішньовенно протягом 30-хвилинної інфузіїї. Призначають у 1, 8-й і 15-й день кожного 28-денного циклу, потім цей 4-тижневий цикл повторюють. Зниження дози з кожним циклом або протягом будь-якого одного циклу може відбуватися залежно від вираженості токсичних проявів у пацієнтів.
Комбіноване застосування
Дорослі: у дозі 1 000 мг/м2, внутрішньовенно інфузійно протягом 30 хв у 1, 8-й і 15-й день кожного 28-денного циклу у комбінації з цисплатином. Цисплатин призначають у дозі 70 мг/м2 в 1-й день після Онкорилу на другий день кожного 28-денного циклу на фоні гіпергідратації. Потім цей 4-тижневий цикл повторюють. Зниження дози протягом кожного циклу або протягом будь-якого одного циклу може відбуватися залежно від вираженості токсичних проявів у пацієнтів. Мієлосупресія більш виражена, якщо цисплатин застосовують у дозі 100 мг/м2.

Недрібноклітинний рак легенів.
Монотерапія
Дорослі: у дозі 1 000 мг/м2 внутрішньовенно інфузійно протягом 30 хв 1 раз на тиждень протягом 3 тижнів, після чого роблять перерву на 1 тиждень. Цикл повторюють.
Необхідність зниження дози з кожним циклом або протягом будь-якого одного циклу визначають залежно від токсичних проявів у пацієнта.
Комбіноване застосування
Дорослі: Онкорил призначають у комбінації з цисплатином, використовується один з двох режимів дозування:
- при використанні 3-тижневої схеми Онкорил у дозі 1 250 мг/м2 вводять шляхом 30-хвилинної внутрішньовенної інфузії в 1, 8-й день кожного 21-денного циклу. За необхідності дозу коректують з урахуванням проявів токсичності.
- При використанні 4-тижневої схеми Онкорил у дозі 1 000 мг/м2 вводять шляхом внутрішньовенної інфузії протягом 30 хв у 1, 8-й і 15-й день кожного 28-денного циклу. За необхідності дозу коректують з урахуванням проявів токсичності.

Рак підшлункової залози.
Дорослі: Онкорил у дозі 1 000 мг/м2 вводять шляхом внутрішньовенного вливання протягом 30 хв 1 раз на тиждень протягом 7 тижнів, після чого роблять перерву на один тиждень. Наступні цикли складаються з кожнотижневих ін\\\\\\\\\\\'єкцій протягом 3 тижнів підряд з перервою кожний 4-й тиждень. За необхідності дозу коректують з урахуванням проявів токсичності. Для людей похилого віку доза не коректується.

Побічна дія

Анемія (Анемия - группа заболеваний, характеризующихся уменьшением в крови эритроцитов или гемоглобина), лейкопенія (Лейкопения - содержание лейкоцитов в периферической крови менее 4000 в 1 мкл, обусловленное воздействием на организм различных поражающих факторов), тромбоцитопенія (Тромбоцитопения - уменьшение количества тромбоцитов), транзиторні підвищення активності трансаміназ, лужної фосфатази і підвищення концентрації білірубіну в плазмі крові, нудота, блювання, діарея, нефротоксична дія (протеїнурія, гематурія (Гематурия – это наличие крови (а именно эритроцитов) в моче ), описані випадки розвитку ниркової недостатності), гемолітичний уремічний синдром, задишка, висип, шкірний свербіж, алопеція (Алопеция – усиленное выпадение волос и недостаточный рост новых ), транзиторний бронхоспазм, анафілактоїдні реакції, нейротоксичність (сонливість, астенії, парестезії), грипоподібний синдром (пропасниця, головний біль, біль у спині, озноб, міалгія, астенія (Астения (астенический синдром) - состояние больного, которое проявляется повышенной утомляемостью, частой сменой настроения, раздражительной слабостью, гиперестезией, слезливостью, вегетативными нарушениями и расстройствами сна), анорексія, кашель, риніт, знедужання, пітливість і порушення сну), периферичні набряки, набряк легенів, артеріальна гіпотензія, описані випадки розвитку інфаркту міокарда, застійної серцевої недостатності і аритмій (Аритмия - нарушение нормального ритма сердца. Аритмия проявляется в учащении (тахикардия) или замедлении (брадикардия) сокращений сердца, в появлении преждевременных или добавочных сокращений (экстрасистолия), в приступах сердцебиений (пароксизмальная тахикардия), в полной неправильности промежутков между отдельными сокращениями сердца (мерцательная аритмия)) (прямий зв-язок із застосуванням препарату не встановлений).

Протипоказання

Підвищена чутливість до препарату, комбіноване застосування гемцитабіну із цисплатином у пацієнтів з тяжкою нирковою недостатністю. Препарат протипоказаний дітям, вагітним і жінкам, які вигодовують груддю.

Передозування

Специфічних антидотів не існує. При підозрі на передозування необхідно контролювати стан периферичної крові і за необхідності призначати симптоматичне лікування.

Особливості застосування

Безпека і ефективність у дітей не вивчались.
Збільшення тривалості і підвищення частоти введення препарату підвищує токсичність. Препарат з обережністю призначають пацієнтам з нирковою і печінковою недостатністю, при цьому контролюють функціональний стан нирок та печінки (активність трансаміназ і рівень креатиніну у сироватці крові).
Онкорил є потенційним мутагенним і ембріотоксичним агентом: потрібно уникати призначення препарату під час вагітності і в період лактації. За даними лабораторних досліджень, гемцитабін може спричинювати олігоспермію.
Онкорил може спричинювати сонливість, тому хворим потрібно утримуватись від керування автотранспортом і від роботи з потенційно небезпечними механізмами до зникнення сомноленції.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

Застосування будь-яких інших лікарських засобів не виявляє ніякого впливу на дію Онкорилу.

Загальні відомості про продукт

Умови та термін зберігання.
Зберігати в захищеному від світла, недоступному для дітей місці при температурі не вище 25 °С. Не заморожувати. Розчин використовувати свіжоприготовленим.
Термін придатності - 2 роки.

Умови відпуску.
За рецептом.

Упаковка.
По 200 мг або 1000 мг порошку у флаконі, по 1 флакону в картонній коробці.

Производитель. ООО "Фармацевтическая компания "Здоровье".

Местонахождение. 61013, Украина, г. Харьков, ул. Шевченко, 22.

Сайт. www.zt.com.ua

Препараты с аналогичным действующим веществом

Данный материал изложен в свободной форме на основании официальной инструкции по медицинскому применению препарата.

Реклама

Добавить отзыв