Реклама
Рейтинг: 4.606 голосов
Діпрен

Средняя цена в аптеках

Цены на продукт не найдены

Инструкция по применению

Внимание! Информация предоставляется исключительно для ознакомления. Даная инструкция не должна использоватся как руководство к самолечению. Необходимость назначения, способы и дозы применения препарата определяются исключительно лечащим врачом.

Загальна характеристика

основні фізико-хімічні властивості: таблетки білого або білого з жовтуватим відтінком кольору, з рискою і фаскою, на поверхні допускається мармуровість;

склад: 1 таблетка містить 50 мг диклофенаку натрію, 325 мг парацетамолу;

допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна (тип РН 102), крохмаль кукурудзяний, лактози моногідрат, повідон Kollidon® 25 або Plasdone® K-25, кросповідон Polyplasdone® XL-10, аеросил А300, магнію стеарат.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група

Нестероїдні протизапальні та протиревматичні засоби. Диклофенак, комбінації. Код АТС М01А В55.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка. Діпрен – комбінований препарат, що містить нестероїдний протизапальний засіб диклофенак та аналгетик-антипіретик парацетамол.
Дія препарату зумовлена вмістом діючих речовин. Вже через 20-30 хвилин після прийому розвивається знеболювальний ефект за рахунок дії парацетомолу, а через кілька годин, коли знеболення парацетомолу зменшується, починається протизапальна та знеболювальна дія диклофенаку.
Таким чином створюється більш тривалий термін знеболювання. Препарат діє сильніше, ніж окремі його компоненти, проявляє протизапальну дію за рахунок потенціювання парацетамолом ефектів диклофенаку. Завдяки дії парацетомолу створюються передумови для поліпшення структури суглобового хряща за рахунок стимуляції синтезу основної речовини.

Фармакокінетика. Парацетамол всмоктується у верхніх відділах кишечнику; максимальна концентрація в сироватці крові досягається через 60-90 хв після прийому. Метаболізується в печінці, виводиться, в основному, з сечею.
Диклофенак повністю всмоктується у травному тракті. Максимальна концентрація в плазмі крові досягається через 2-3 год. З білками плазми крові зв"язується 99 % препарату. Метаболізується в печінці шляхом кон"югації і гідроксилювання з утворенням фармакологічно неактивних метаболітів. Період напіввиведення (Т1/2) – 2 години.

Показання для застосування

Остеоартроз, ревматоїдний артрит, анкілозуючий спондиліт, запальні захворювання, які супроводжуються больовим синдромом, у тому числі травми опорно-рухового апарату і м"яких тканин, гострі напади подагри, артроз, спондилоартроз, неврит, невралгія, люмбаго, ішіас, радикуліт; первинна дисменорея.

Спосіб застосування та дози

Доза та курс лікування встановлюється індивідуально з урахуванням тяжкості захворювання. Призначають по 0,5-1 таблетці 2-3 рази на добу. Максимальна добова доза – 3 таблетки.
Таблетки приймають через 40 хв після їди, не розжовуючи, запиваючи достатньою кількістю рідини.

Побічна дія

Блювання, нудота, анорексія, діарея, біль в епігастральній ділянці, метеоризм (Метеоризм - скопление газов в пищеварительном тракте со вздутием живота, урчанием, отрыжкой, схваткообразными болями), запор. В окремих випадках, особливо при частому та тривалому застосуванні препарату, ерозивно-виразкові ураження слизової оболонки травного тракту з ознаками шлунково-кишкової кровотечі (мелена (Мелена – обильное выделение крови с испражнениями. Если одновременно присутствует кровавая рвота - это указывает, что источник кровотечения должен располагаться выше тощей кишки )), а також головний біль, депресія. Сонливість, гематурія (Гематурия – это наличие крови (а именно эритроцитов) в моче ), протеїнурія, нефротичний синдром; дуже рідко – тромбоцитопенія (Тромбоцитопения - уменьшение количества тромбоцитов), анемія (Анемия - группа заболеваний, характеризующихся уменьшением в крови эритроцитов или гемоглобина) (внаслідок кровотеч з органів травного тракту); порушення функції печінки та нирок; алергічні реакції (особливо у хворих на бронхіальну астму) – шкірні висипання, свербіж, еритема, бронхоспазм.

Протипоказання

Підвищена чутливість до компонентів препарату.
Виражені порушення функції нирок, бронхіальна астма, пептична виразка шлунка і дванадцятипалої кишки, вагітність, період лактації, діти до 12 років.

Передозування

Різкий головний біль, роздратованість, запаморочення, судоми.
Лікування. Зондове промивання шлунка, приймання активованого вугілля, симптоматичне лікування.

Особливості застосування

При тривалому застосуванні препарату потрібно здійснювати контроль складу периферичної крові, функції нирок та печінки. Під час лікування потрібно утримуватись від керування автотранспортом та виконання потенційно небезпечних видів діяльності.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

Можливо підвищення концентрації літію і дигоксину при одночасному застосуванні препаратів, які містять ці речовини. Одночасне застосування диклофенаку і калійзберігаючих діуретиків може призвести до підвищення рівня калію в крові. Препарат може понижувати ефективність антигіпертензивних засобів.
Одночасне застосування диклофенаку з іншими нестероїдними протизапальними засобами або глюкокортикостероїдами підвищує ризик розвитку побічної дії. З обережністю призначають одночасно з антикоагулянтами (Антикоагулянты - лекарственные вещества, уменьшающие свертываемость крови) та протидіабетичними засобами.

Загальні відомості про продукт

Умови та термін зберігання. Зберігати у захищеному від світла та недоступному для дітей місці, при температурі не вище 25 °С.
Термін придатності – 2 роки.

Умови відпуску. За рецептом.

Упаковка. По 10 таблеток у контурній чарунковій упаковці, по 1 контурній чарунковій упаковці в пачці.

Производитель. ЗАО "Фармацевтическая фирма "Дарница".

Местонахождение. 02093, Украина, г. Киев, ул. Бориспольская, 13.

Сайт. www.darnitsa.ua

Данный материал изложен в свободной форме на основании официальной инструкции по медицинскому применению препарата.

Реклама

Добавить отзыв