Реклама
Рейтинг: 4.367 голосов
Алергомакс

Средняя цена в аптеках

АЛЕРГОМАКС
сироп 0,5 мг/мл фл. 100 мл, с дозир. шприцем-пипеткой, №1    48.31 грн.
сироп 0,5 мг/мл фл. 50 мл, с дозир. шприцем-пипеткой, №1    44.18 грн.
спрей назал. фл. 15 мл, №1    41.30 грн.
табл. п/плен. оболочкой 5 мг блистер, №10    28.52 грн.

Инструкция по применению

Внимание! Информация предоставляется исключительно для ознакомления. Даная инструкция не должна использоватся как руководство к самолечению. Необходимость назначения, способы и дозы применения препарата определяются исключительно лечащим врачом.

Загальна характеристика

Склад лікарського засобу:
діюча речовина: desloratadine; 1 таблетка містить дезлоратадину 5 мг;
допоміжні речовини: кальцію гідрофосфат;магнію стеарат; целюлоза мікрокристалічна (тип 101 і тип 102); лактоза, моногідрат; гіпромелоза; крохмаль кукурудзяний; титану діоксид (Е 171); індигокармін (Е 132).

Лікарська форма. Таблетки, вкриті оболонкою.
Таблетки, вкриті оболонкою, блакитного кольору, круглої форми, двоопуклі. На поперечному розрізі видно два шари.

Фармакотерапевтична група

Антигістамінні засоби для системного застосування. Код АТС R06A X27.

Фармакологичні властивості

Дезлоратадин є селективним блокатором (Блокаторы - лекарства, которые, взаимодействуя с рецепторами, тормозят действие агониста) периферичних гістамінових Н1-рецепторів, що не спричиняє седативного (Седативное - лекарственное средство, оказывающие общее успокаивающее действие на центральную нервную систему, без заметного снижения физической и психической работоспособности) ефекту. Дезлоратадин є первинним активним метаболітом лоратадину. У дослідженнях дезлоратадину і лоратадину якісних або кількісних розходжень токсичності двох препаратів у порівнюваних дозах (з урахуванням концентрації дезлоратадину) не виявлено.
Після перорального (Перорально - путь введения препарата через рот (per os)) прийому препарат селективно блокує периферичні Н_1- гістамінові рецептори і не проникає крізь гематоенцефалічний бар’єр.
Крім антигістамінної активності, препарат ^ чинить протиалергічну та протизапальну дію. Встановлено, що дезлоратадин пригнічує каскад різних реакцій, які лежать в основі розвитку алергічного запалення, а саме: виділення протизапальних цитокінів, включаючи ІЛ-4, ІЛ-6, ІЛ-8, ІЛ-13; виділення протизапальних хемокінів, таких як RANTES; продукцію супероксидного аніону активованими поліморфноядерними нейтрофілами; адгезію і хемотаксис (Хемотаксис - движение микроорганизмов и отдельных живых клеток по градиенту аттрактантов (цитокинов)) еозинофілів; експресію молекул адгезії, таких як Р-селектин; IgE-залежне виділення гістаміну, простагландину D2 і лейкотрієну С4; гострий алергічний бронхоспазм у дослідженнях на тваринах. Не проникає крізь гематоенцефалічний бар’єр.
Дезлоратадин починає визначатися в плазмі протягом 30 хв. після прийому. Максимальна концентрація дезлоратадину в плазмі досягається, в середньому, через 3 години., період напіввиведення становить, у середньому, 27 годин. Ступінь кумуляції дезлоратадину відповідає його періоду напіввиведення (приблизно 27 годин.) і кратності застосування (один раз на добу). Біодоступність дезлоратадину була пропорційна дозі в діапазоні від 5 до 20 мг.
Дезлоратадин помірно (83 – 87%) зв’язується з білками плазми. Проведені дослідження показали, що дезлоратадин не пригнічує CYP3A4 чи CYP2D6 та не є ні субстратом, ні інгібітором Р-глікопротеїду.

Показання для застосування

Для швидкого усунення алергічних симптомів:
- полінозу та алергічного риніту (чхання, виділення з носа, свербіж, набряк і закладеність носа, сльозотеча і почервоніння очей, свербіж у ділянці піднебіння і кашель);
- усунення симптомів, пов-язаних з кропив’янкоютакими як свербеж,та висипання.

Протипоказання

Підвищена чутливість до активної речовини або до будь-якого неактивного компонента препарату.
Дитячий вік до 12 років.
Вагітність та період годування груддю.

Особливі застереження

Обов’язково повідомте лікаря про Вашу попередню реакцію на застосування препаратів цієї групи.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Безпека застосування препарату у вагітних не встановлена, тому його не рекомендується призначати у період вагітності. Дезлоратадин проникає в грудне молоко, тому жінкам, які годують груддю, не слід призначати препарат.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Впливу на керування автомобілем або роботу зі складними технічними пристроями не відзначалося.

Діти.

Препарат протипоказаний дітям віком до 12 років.

Спосіб застосування та дози

Препарат призначений для перорального прийому. Дорослі і діти віком від 12 років приймають по одній таблетці (5 мг) 1 раз на день, незалежно від прийому їжі. Таблетку потрібно ковтати цілою, запиваючи водою. Препарат бажано приймати регулярно, в один і той же час доби. Тривалість лікування визначається тяжкістю та перебігом захворювання.
Терапію (Терапия - 1. Область медицины, изучающая внутренние болезни, одна из древнейших и основных врачебных специальностей. 2. Часть слова или словосочетания, используемая для обозначения вида лечения (кислородная терапия\; гемотерапия – лечение препаратами крови)) інтермітуючого алергічного риніту( наявність симптомів менше 4 днів на тиждень або менше 4 тижнів) необхідно проводити з урахуванням даних анамнезу (Анамнез - совокупность сведений о развитии болезни, условиях жизни, перенесенных заболеваниях и др., собираемых в целях использования для диагноза, прогноза, лечения, профилактики): припинити після зникнення симптомів та відновити після повторного їх виникнення.
При персистуючому алергічному риніті (наявність симптомів більше 4 днів на тиждень або більше 4 тижнів) необхідно продовжувати лікування протягом всього періоду контакту з алергеном.

Передозування

У разі передозування показані стандартні заходи, спрямовані на видалення неабсорбованої активної речовини. Рекомендується симптоматичне лікування.
Не видаляється при гемодіалізі; можливість його видалення при перитонеальному діалізі не встановлена.

Побічні ефекти

При застосуванні препарату найчастішими небажаними явищами були підвищена стомлюваність (1,2%), сухість у роті (0,8%), головний біль (0,6%).
Дуже рідко повідомлялось про реакції гіперчутливості (включаючи анафілаксію та висипання), тахікардію, відчуття серцебиття, психомоторну гіперактивність, судоми, підвищення активності печінкових ферментів, підвищення рівня білірубіну, розвиток гепатиту.
У випадку появи будь-яких незвичайних реакцій обов’язково порадьтеся з лікарем щодо подальшого застосування препарату.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Клінічно значущих змін у плазмовій концентрації дезлоратадину при неодноразовому сумісному застосуванні разом з кетоконазолом, еритроміцином, азитроміцином, флуоксетином, циметидином виявлено не було. У зв’язку з тим, що фермент (Ферменты - специфические белки, способные значительно ускорять химические реакции, протекающие в организме, не входя при этом в состав конечных продуктов реакции, т.е. являются биологическими катализаторами. Каждый вид ферментов катализирует превращение определенных веществ (субстратов), иногда лишь единственного вещества в единственном направлении. Поэтому многочисленные биохимические реакции в клетках осуществляет огромное число различных ферментов. Ферментные препараты широко применяют в медицине), який відповідає за метаболізм дезлоратадину невстановлений, взаємодію з іншими лікарськими засобами повністю виключити неможливо.
Дезлоратадин не посилював такі ефекти алкоголю, як порушення психомоторної функції і сонливість.

Загальні відомості про продукт

Термін придатності. 2роки.

Умови зберігання. Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 ?С. Зберігати в недоступному для дітей місці.

Упаковка. Таблетки, вкриті оболонкою, по 5 мг № 10, №10х2 у блістері у коробці.

Категорія відпуску. Без рецепта.

Производитель. ООО "Фармацевтическая компания "Здоровье".

Местонахождение. 61013, Украина, г. Харьков, ул. Шевченко, 22.

Сайт. www.zt.com.ua

Данный материал изложен в свободной форме на основании официальной инструкции по медицинскому применению препарата.

Реклама

Добавить отзыв